Komunikat odnośnie zawodów Feeder

Komunikaty | 2021-07-14 | Publikujący: Koło PZW nr 102 Żory

Dn.31.07.2021 Kapitanat Sportowy zaprasza członków naszego Koła na I turę zawodów wędkarskich w dysc. Feeder na zbiorniku Erg, zbiórka o godz. 6,00

Zawody będą rozegrane zgodnie z zasadami połowu tą techniką.

Warunkiem rozegrania zawodów jest minimum dziesięciu zawodników.

Zapisy do dn.28.07.2021r u Sekretarza Koła

Przepisy

SPRZĘT, PRZYNĘTY I ZANĘTY STOSOWANE W ZAWODACH. 7.1. Każda wędka używana w czasie zawodów powinna posiadać wędzisko, żyłkę lub plecionkę. 7.1.1. Długości wędziska max. do 4,5 m. 7.1.2. Sygnalizatorem brań jest szczytówka. 7.1.3. Używanie jakichkolwiek innych sygnalizatorów jest zabronione. 7.1.4. W porze nocnej dopuszcza się umieszczenie na szczytówce małych źródeł światła. 7.2. Koszyk zanętowy o wymiarach – średnica max 5 cm, długość max 7 cm i minimalnej wadze 15 gram umieszczony przelotowo na żyłce głównej, zastopowany dowolnym stoperem, który nie stanowi dodatkowego obciążenia. 7.3. Zabrania się stosowania tzw. zestawów antysplątaniowych za wyjątkiem skrętki (wykonanej z żyłki) z krętlikiem. 7.4. Na przyponie może być uwiązany jeden haczyk o rozmiarze max. do 7 mm między grotem a trzonkiem. 7.5. Odległość dolnej krawędzi koszyka zanętowego do grotu haczyka wynosi minimum 50 cm. 7.6. W przypadku, kiedy podczas trwania tury zawodów sędzia zauważy lub ktoś mu wskaże, ewidentne naruszenie punktów od 7.1 do 7.5, ma prawo zażądać skontrolowania zestawu nie czekając do zakończenia tury. 7.6.1. W przypadku kontroli, zawodnika obowiązuje zakaz zmiany uzbrojenia wędki (pozycji koszyka, wymiany przyponu, itp.). 7.6.2. Jeśli zawodnik odmówi przeprowadzenia kontroli lub zmieni uzbrojenie zestawu – decyzję w powyższej sprawie podejmuje Główna Komisja Sędziowska  7.7. Zawodnik łowi jedną wędką trzymaną w ręku lub umieszczoną na podpórce „suporcie”. 7.8. Zawodnik może mieć na stanowisku dowolną liczbę wędek do wymiany. 7.8.1. Koszyczki zanętowe na wędkach do wymiany nie mogą być załadowane zanętą, a haki muszą być wolne od przynęt.